کتیبه هزار صفحه ای از یک ژنرال

به گزارش انجمن پشتیبانی اندروید، چاپ دوم کتیبه ژنرال به قلم اکبر صحرایی روانه کتاب فروشی ها شد.

کتیبه هزار صفحه ای از یک ژنرال

به گزارش خبرنگار فرهنگی انجمن پشتیبانی اندروید، چاپ دوم کتیبه ژنرال؛ رمانی بر اساس زندگی سردار بی سر، شهید اسکندری به قلم اکبر صحرایی روانه کتاب فروشی ها شد.

اکبر صحرایی متولد 1339 شیراز است. وی تحصیلات خود را تا مقطع کارشناسی رشته مدیریت ادامه داده است. صحرایی قبل از انقلاب مطالعه را به صورت جدی با داستان های محمود حکیمی ، جلال آل احمد و آثار کلاسیک دنیا شروع کرد و نویسندگی اش را مدیون جنگ می داند. وی با سرانجام جنگ با نوشتن خاطرات خود و دوستان از آن دوران ، نویسندگی را به صورت حرفه ای تجربه کرد به طوریکه خاطرات و بعدها داستان هایش در مجله تخصصی کمان، روزنامه ایران، ماهنامه عصر پنج شنبه، خبر جنوب ، عصر وسایر به چاپ رسید. مجموعه داستان جنگ به نام کانال مهتاب اولین کتاب صحرایی است که در سال 1378 به چاپ رسید. کتبه ژنرال جدید ترین اثر نویسنده حافظ هفت میباشد که با نگاهی متفاوت نسبت به جنگ منتشر شد شده است

این رمان به نحوی جنگ و صلح نویسنده است. شاید از این منظر که رمان به نحوی تاریخ و رویدادهای متعدد انقلاب اسلامی است، درست مثل جنگ و صلح تولستوی. صحرایی به مدت پنج سال دست به تحقیق میدانی، مصاحبه با شخصیت های گوناگون و دست به سفر و مسافرت و بالاخره نوشتن زد تا رمان 1000 صفحه کتیبه ژنرال در دو جلد تحت عنوان قصرالدشت و قمحانه به چاپ رسید. رمانی که حوادث بیش از 6 ده قبل از انقلاب اسلامی و پس از ان را شامل می گردد، جنگ ها و حوادث تاریخی متعدد، ترور، کودتا، حادثه طبس، درگیری های سیاسی در ایران، عراق و سوریه و...بخش هایی از این رمان هزار صفحه ای را پوشش می دهد. زندگی متفاوت شخصیت اصلی رمان اسکندری، اعظم همسر او، حلیمه خاتون مادر او، سرهنگ، منیژه، هومن و ده ها شخصیت دیگر که در طول رمان تجزیه و تحلیل می شوند، رمان را تبدیل می نماید به یک رمان شخصیتی تا تاریخی. و از طرفی می توان به جرات گفت که اولین رمان مدافعان حرم که با موضوع زندگی فرمانده بی سر؛ شهید عبداله اسکندری به رشته تحریر در آمده کتیه ژنرال میباشد.

اتفاقات و حوادث در رمان برق اسا از جلو چشم خواننده عبور می کنند، حوادث و قصه هایی که در عین معجز بودن، تاثیر خود را بر مخاطب می گذارد

نویسنده کتیبه ژنرال در قالب و فرم هم دست به نواوری و استفاده از تکنیک های داستانی مدرن در عرصه این گونه از ادبیات داستانی یعنی انقلاب اسلامی زده است. استفاده از فلاش بک، فلا فوروارد، استفاده از عنوان یک تا 22 کتیبه به جای فصل و... برخی از این تکنیک های فرمی می باشد که در رمان استفاده شده است.

چاپ دوم کتیبه ژنرال جدید تر ین اثر اکبر صحرایی در دوجلد به نام های قصر الدشت(جلد اول) و قمحانه(جلد دوم) در 1015 صفحه و در قطع رقعی همزمان با ایام سالروز شهادت شهدای مظلوم خان طومان توسط انتشارات شهید کاظمی روانه کتابفروشی ها شد.

علاقمندان جهت تهیه و سفارش این کتاب می توانند به وسیله سایت رسمی انتشارات شهید کاظمی به نشانی nashreshahidkazemi.ir و یا به وسیله ارسال نام کتاب به سامانه پیامکی 3000141441 کتاب را با تخفیف تهیه کنند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "کتیبه هزار صفحه ای از یک ژنرال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کتیبه هزار صفحه ای از یک ژنرال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید