مباشرت در جرم کارکنان بانکی در صورت عدم گزارش تخلف مالیاتی

به گزارش انجمن پشتیبانی اندروید، نامه دادستان انتظامی مالیاتی در رابطه با ارتکاب جرم مالیاتی و مجازات مباشرت در جرم برای کارکنان بانک ها از سوی بانک مرکزی به مدیران بانکی ابلاغ شد.

مباشرت در جرم کارکنان بانکی در صورت عدم گزارش تخلف مالیاتی

به گزارش انجمن پشتیبانی اندروید به نقل از میزان، بانک مرکزی نامه دادستان انتظامی اقتصادیاتی در رابطه با حداقل مجازات کارکنان بانک ها و موسسات اقتصادی که ارتکاب جرم اقتصادیاتی را گزارش نکنند، به مدیران عامل بانک ها ابلاغ کرد.

پیرو این نامه مدیریت کل مقررات، مجوزهای بانکی و مبارزه با پولشویی و اداره مطالعات و مقررات بانکی در نامه ای به مدیران عامل بانک ها و موسسات اقتصادی این نامه را ابلاغ کردند.

در نامه مورخ 28 بهمن 98 خطاب به تمام مدیران عامل بانکی آمده است: بدینوسیله تصویر نامه شماره 130/821/ص مورخ 1398/11/14 دادستان محترم انتظامی اقتصادیاتی موضوع لزوم اطلاع رسانی به بانک ها و مؤسسات اعتباری غیربانکی در مورد گزارش موارد عدم رعایت مقررات و جرایم اقتصادیات مندرج در ماده 274 قانون اقتصادیات های مستقیم، جهت استحضار و صدور دستور اقدام مقتضی ایفاد می گردد. خواهشمند است دستور فرمایید مراتب به قید تسریع و با لحاظ مفاد بخشنامه شماره 99/199103 مورخ 1396/5/16 به تمامی واحدهای ذی ربط آن بانک مؤسسه اعتباری غیربانکی ابلاغ گردد.

منبع: همشهری آنلاین

به "مباشرت در جرم کارکنان بانکی در صورت عدم گزارش تخلف مالیاتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مباشرت در جرم کارکنان بانکی در صورت عدم گزارش تخلف مالیاتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید