سازمان ملل: شیوع کرونا کوشش های اجرا شده برای کاهش فقر را از بین خواهد برد

به گزارش انجمن پشتیبانی اندروید، سازمان ملل در گزارشی خاطرنشان کرد شیوع ویروس کرونا کوشش های اجرا شده برای کاهش فقر در دهه های اخیر را از بین خواهد برد.

سازمان ملل: شیوع کرونا کوشش های اجرا شده برای کاهش فقر را از بین خواهد برد

به گزارش گروه بین الملل انجمن پشتیبانی اندروید به نقل از رویترز، سازمان ملل روز چهارشنبه در گزارشی گفت: شیوع ویروس کرونا بی شک موجب افزایش شکاف فقر بین مردان و زنان خواهد شد و 47 میلیون زن و دختر دیگر در سراسر دنیا را تا سال آینده به کام فقر خواهد کشاند و کوشش های انجام شده برای کاهش فقر در دهه های اخیر را از بین خواهد برد.

بر اساس این گزارش برآوردهای جدید سازمان ملل نشان می دهد مسائل مالی ناشی از شیوع ویروس کرونا و بیکاری گسترده موجب خواهد شد تا زنان بیشتری نسبت به مردان با فقر مالی روبرو شوند. آفریقا و آمریکای لاتین بیشترین آسیب را از این بحران متحمل خواهند شد.

آمارهای سازمان ملل همچنین حاکی است که شیوع ویروس کرونا موجب شده تا زنان با سرعت بیشتری نسبت به مردان شغل خود را از دست بدهند چرا که زنان بیشتر در بخش هایی اشتغال داشته اند که از بحران ویروس کرونا شدیدتر آسیب دیده است مثل رستوران و هتلداری.

به طور کلی شیوع ویروس کرونا موجب خواهد شد تا سال آینده بیش از 96 میلیون نفر بیشتر در سراسر دنیا با فقر مطلق روبرو شوند که نیمی از آنان زنان و دختران خواهند بود.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "سازمان ملل: شیوع کرونا کوشش های اجرا شده برای کاهش فقر را از بین خواهد برد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان ملل: شیوع کرونا کوشش های اجرا شده برای کاهش فقر را از بین خواهد برد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید