خبرنگاران 56 میلیارد ریال از اعتبارات بخش مکانیزاسیون کشاورزی شیروان جذب شد

به گزارش انجمن پشتیبانی اندروید، بجنورد-خبرنگاران- مدیر جهادکشاورزی شیروان گفت: سال گذشته از 63 میلیارد ریال اعتبارات مصوب بخش مکانیزاسیون کشاورزی این شهرستان، 56 میلیارد ریال آن جذب شد.

خبرنگاران 56 میلیارد ریال از اعتبارات بخش مکانیزاسیون کشاورزی شیروان جذب شد

مهران حیاتی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار انجمن پشتیبانی اندروید گفت: با این میزان اعتبار جذب شده، 66 دستگاه ماشین آلات کشاورزی خریداری شد و در اختیار کشاورزان قرار گرفت که از این تعداد، 30 دستگاه تراکتور و مابقی سایر ماشین آلات کشاورزی بوده است.

وی گفت: در سال 97، اعتبار مصوب هم در بخش مکانیزاسیون کشاورزی این شهرستان 42 میلیارد ریال بود که 63 میلیارد ریال اعتبار جذب شد.

حیاتی افزود: در سال 97، بیش از 20 درصد سهمیه ابلاغی جذب اعتبار اجرا شده که تعداد دستگاه های خریداری شده از محل خط اعتباری مکانیزاسیون 156 دستگاه ماشین آلات کشاورزی بوده است.

مدیر جهاد کشاورزی شیروان گفت: از مجموع کل دستگاه های خریداری شده، 72 دستگاه تراکتور و مابقی سایر ماشین آلات کشاورزی بوده است.

به گفته حیاتی شرایط تسهیلات پرداخت شده 20 درصد آورده متقاضی و 15 درصد کارمزد است که بازپرداخت ادوات کشاورزی بالای یک میلیارد ریال هفت ساله و کمتر از این مبلغ 5 ساله و سه ساله است.

اینک ضریب مکانیزاسیون کشاورزی در شهرستان شیروان به 1.6 اسب بخار در هکتار رسیده است.

کل سطح زیر کشت شهرستان شیروان 55 هزار هکتار است که برای کشت این سطح از 2 هزار و 485 دستگاه تراکتور استفاده می شود، یعنی به ازای هر 22 هکتار یک تراکتور وجود دارد.

در شهرستان شیروان هم اکنون 10 دستگاه کمباین، 2 هزار و 321 دستگاه تراکتور و 12 هزار دیگر ادوات کشاوزی وجود دارد.

این شهرستان واقع در 60 کیلومتری شرق بجنورد افزون بر 105 هزار هکتار عرصه کشاورزی و باغی دارد.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران 56 میلیارد ریال از اعتبارات بخش مکانیزاسیون کشاورزی شیروان جذب شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 56 میلیارد ریال از اعتبارات بخش مکانیزاسیون کشاورزی شیروان جذب شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید